Moja Ojczyzna

Anna Odziemek   10.11.2021

W tym tygodniu nasze Świetliczaki brały udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy biało-czerwone kotyliony w kształcie serca. Rozmawialiśmy o symbolach i tożsamości narodowej, dowiedzieliśmy się czym dla każdego z nas jest niepodległość, patriotyzm i wolność.

Nasi uczniowie uczestniczyli również w zajęciach pt. „Polska moja Ojczyzna” w ramach projektu  „Uczymy Dzieci Programować”.
Rozwiązywaliśmy zadania związane ze świętem 11-go listopada.

Nasze Świetliczaki świetnie radzą sobie z zadaniami, a nie są one łatwe.
Nauczyliśmy się wspólnie jak kodować, a także jak rozwiązywać sudoku o tematyce patriotycznej…

Jesteśmy dumni, bo znamy zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz sprzętów komputerowych,
wiemy, jak sobie wzajemnie pomagać.

Udział w tych zajęciach uczy nas tego, co najważniejsze – poczucia wspólnoty, szacunku i tolerancji, które są tak istotne w codziennym życiu każdego człowieka. Zdobyte przez nas umiejętności nabierają jeszcze większej wartości
przy obchodach tak wyjątkowego i ważnego święta.

Nauczyciele świetlicy:

Aneta Godson, Anna Odziemek, Wioletta Luniak, Marzena Woźniak