Co rekin krył w swym brzuchu?

Anna Odziemek   04.11.2021

W Świetlicy Szkolnej pojawił się… rekin, który krył w swoim brzuchu warzywa i owoce.

Rekin wegetarianin? Tak, u nas w szkole wszystko jest możliwe. Nasze pudełko sensoryczne w postaci tej ogromnej drapieżnej ryby, dla wszystkich Świetliczaków  okazało się bardzo przyjazne i tajemnicze.

W brzuchu rekina ukryte zostały między innymi wspaniałe warzywa, owoce oraz dary jesienne.  Wszystko po to, aby nasi uczniowie mieli możliwość rozwijać swoje zmysły w ramach  projektu „Sensorycznie się rozwijam…”.

Dotykaliśmy, wąchaliśmy, próbowaliśmy, określaliśmy kształty, rozpoznawaliśmy faktury oraz zapachy. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem… Najważniejsze, że  było wesoło, a nie jedna osoba poznała nowe warzywo czy owoc. Uczniowie wspólnie pracowali, jednocześnie ucząc się od siebie na wzajem. Zadanie uważamy za zaliczone na szóstkę!

A co z rekinem?

No cóż, on zostanie z nami i będzie krył w swym brzuchu kolejne niespodzianki, o których będziemy informować na bieżąco.

Nauczyciele świetlicy:

Aneta Godson, Wioletta Luniak, Anna Odziemek, Marzena Woźniak