Czytam z klasą w 2a

Ewa Jarecka   28.10.2021

Uczniowie klasy II a w roku szkolnym 2021/2022 biorą udział w III edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” pod hasłem poznajemy zawody.  Obejrzeliśmy filmik wprowadzający pt. „Rozchmurzone opowiadanie na powitanie”. Następnie wspólnie przeczytaliśmy książki podróżnicze Neli Małej Reporterki, które opowiadały o wyprawach Reporterki do Boliwii, Tajlandii i na Zanzibar. W swoich lekturnikach pokolorowaliśmy okładkę i uzupełniliśmy strony związane z pierwszą przeczytaną lekturą. Na kolejnych stronach opisywaliśmy i ilustrowaliśmy dalsze przygody bohaterki. Następnie przygotowaliśmy zakładki do książek nawiązujące do czytanej książki . Nie możemy doczekać się kolejnych zadań.